קורס פרמקולוגיה

המושג פרמקולוגיה מתייחס לתחום בתוך מדעי הרוקחות, אחד מענפי הרפואה שעיקר עיסוקו הוא חקר השפעת התרופות על יצורים חיים.
המילה פרמקולוגיה מורכבת משתי מילים ביוונית פרמקון שמשמעו תרופה ולוגיה שמשמעה תורה. הפרמקולוגיה התפתחה בסוף המאה ה -19 עם גילוי האספירין וכיום היא מהווה אבן יסוד בפיתוח התרופות.
הפרמקולוגיה עוסקת בפענוח של דרך הפעולה של תרופות והיא קשורה לתחומים פתולוגיה וביוכימיה. פרמקולוגיה קלינית עוסקת בניסוי של תרופות בפיתוח על אנשים חולים.

בתוכנית הלימודים:
קורס פרמקולוגיה מתמקד בנושאים הבאים:
מבוא לפרמקולוגיה, תרופות במערכת השתן, תרופות במערכת העצבים, פרמקודינמיקה, תרופות במערכת הרבייה, פרמקוקינטיקה תרופות הפועלות במערכת הנשימה, טיפול בכאב, תרופות הפועלות במערכת האנדוקרינית, תרופות הפועלות על המערכת החיסונית, תרופות הרדמה, תרופות הפועלות על קרישת דם, תרופות ללא מרשם רופא ותרופות עם מרשם, מקורות ייצור של תרופות (צמחים, בעלי חיים, הנדסה גנטית וכו), צורות לנטילת תרופות (הזרקה למערכת העצבים, לווריד, לעור ולשריר, בליעה, שתייה, חוקן, טיפות אוזניים, טיפות עיניים, באינהלציה, בשאיפה), תופעות לוואי, מחקר תרופות, התמכרות לתרופות, תהליכי ספיגה של תרופות בגוף, תרופות גנריות, ניסויי מעבדה, ניסויי בעלי חיים, ניסויים קליניים, מנגנוני רגולציה, ועדת הלסינקי, מטבוליזם, תהליכי הספיגה של התרופות בגוף, עקרון פעולת התרופה, תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה, תרופות לטיפול במחלות תורשתיות, תרופות לטיפול במחלות ניווניות, תרופות טרומבוליטיות, תרופות במערכת הקרדיווסקולרית, משתקי שרירים ועוד מגוון רחב של נושאים.

קורס פרמקולוגיה נחשב קשה ומפרך והוא נמשך כשנה. ישנם קורסים לפרמקולוגיה הנכללים בתוך לימודי הנדסה רפואית בטכניון בחיפה.


מתעניינים ב קורס פרמקולוגיה? רוצים לקבל מידע נוסף? מלאו את הטופס המצורף וקבלו ייעוץ, מידע על מלגות, השוואת מחירים ועוד ממיטב מוסדות הלימוד המובילים.


שם פרטי:
שם משפחה:
עיר:
טלפון:
מייל: